zarabianie

Zarabianie Węgorzyno

Prasóweczki

Jedną spośród najważniejszych tarcz, które pomagają cię przed stratami na giełdzie, jest wiedza. Dlatego zanim zdecydujesz się na sztukę w oparciu o kontrakty CFD, dowiedz się, jak reagują a w jaki twórz na nich zarobisz. Dzięki temu uzyskasz przewagę nam innymi traderami i dobrze szybciej wypracujesz zysk. W artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które traktują tego dosyć nowego instrumentu finansowego.

Zarabianie Świdwin

CFD — co więc jest?

Skrót CFD oznacza Contract For Difference, czyli kontrakt na miarę kursową. Dzisiaj znajdziesz go w kolekcji większości firm brokerskich, bo jest znacznie prymitywny w praktyki. Gdy wybierasz CFD, nie inwestujesz w realne akcje, tylko spekulujesz na fakt ich wartości. Innymi słowy: zawierasz zakład z brokerem, że cena danego aktywa wzrośnie lub spadnie.
Zarabianie Świdwin

gielda mon fex

Kupuje to, że CFD są drinkami spośród najbardziej elastycznych instrumentów gospodarczych w giełdowej ofercie. Za ich uwagą zajmiesz zarówno długą perspektywę (tradycyjne na rozwój wartości), jak również suchą (na stok cen). Ponadto kontrakty CFD obejmują prawie wszelkie rodzaje aktywów.
Zarabianie Świdwin

Kupisz CFD m.in. na:

surowce,
akcje spółek,
ETF-y,
waluty,
kryptowaluty.

Miej przy wyborze brokera!

Większość brokerów na targu chwali się, że dają traderom dostęp do szerokiej liczby aktywów. W części przypadków oferują tylko CFD, oraz nie możliwość fizycznego kupna akcji. Pamiętaj o tym, kiedy zdecydujesz się na wybór któregoś spośród nich.

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, czy twój broker oferuje również kontrakty CFD typu DMA (czyli z zwykłym dojazdem do rynku). Dzięki tej opcji zwiększysz płynność inwestycji, ponieważ twój kontrakt szybciej odpowiada na zmiany cen. Poza nie konkurujesz z przedstawicielem.

Dowiedz się więcej o dobrym rachunku CFD i zacznij zarabiać już dzisiaj.

Czym CFD różni się od futures?

Mimo iż na wczesny etap oka kontrakty CFD są bardzo zbliżone do futures, tak naprawdę przeszkadzają w kilku ważnych punktach. Do najważniejszych różnic zaliczamy:

CFD to umowa między tobą i brokerem. W rezultacie podlega tylko i tylko regulacjom wewnętrznym firmy brokerskiej. W przypadku futures dzielą się jeszcze regulacje operatora, przez co futures uznajemy za bezpieczniejsze.
Aby zainwestować w futures, potrzebujesz dużego kapitału. Z CFD zaczniesz już z niskich kwot.
CFD zawierają bardzo większą sumę aktywów, niż futures.
Zarabianie Świdwin

Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments